Wydział Kultury - Żołnierze AK okręg Wielkopolska        Powrót do strony głównej

zmień styl:
standard
pokaż szczgóły
Cmentarze Miasta Poznania
Poznańscy Olimpijczycy
Wydział Kultury - Weterani Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
              od 1  (1359-liczba znalezionych grobów Żołnierzy AK okręg Wielkopolska)
Wydział Kultury - Żołnierze AK okręg Wielkopolska

Adamczak Zdzisław 
s.Stanisława (*12.05.1925 Rytwiany-Kielce +1996 Poznań) Ps. "Pawian", Okręg Radom-Kielce AK, 2 pp AK, 1 pluton "Pochmurnego", Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Jodła" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:41, kwatera:N, rząd:1, miejsce:5, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita

Adamczewski Mieczysław 
s.Józefa (*1929 Kalisz +2006 Kalisz) Ps. "Mak", strzelec, Okręg Warszawa AK, łącznik 3 dywizji rejon Warszawa-Łowicz-Skierniewice, Wojskowy Korpus Służby Bezpieczeństwa, powstaniec warszawski, zgrupowanie "Harnaś", kompania "Lewar", ostatni stopień wojskowy kpt, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Oddział Kalisz., Spoczywa na Cmentarzu Tynieckim w Kaliszu. 
 
 
 

Adamczyk Jan 
s.Józefa (*22.01.1908 Kozienice +11.08.1993 Poznań) Ps. nie ustalono, Okręg Radom-Kielce AK, Obwód Radom, Rejon Kozienice, Placówka Wisła - punkt kontaktowy, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Jodła" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu górczyńskim parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. 
parafialny Górczyn 
kwatera:VPe, rząd:18, miejsce:2,  
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita

Adamczyk Wincenty 
s.Józefa (*01.01.1925 Kozienice +01.01.2003 Poznań) Ps. "Witek", Okręg Radom-Kielce AK, Rejon Kozienice, Placówka "Wisła Środek", ostatni stopień wojskowy ppor, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Jodła" Poznań., Miejsce pochówku nieustalone. 
parafialny Kiekrz 
kwatera:L, rząd:29, miejsce:5,  
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita

Adamek Henryk 
s.Michała (*1921 Pleszew +1991 Piła) Ps. nie ustalono, Okręg Poznań AK, Inspektorat Pleszew(?), Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Oddział Piła., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 

Adamkiewicz Jolanta 
c.Edmunda (*1923 Śrem +2010 Gostyń) Ps. "Marta", łączniczka, Okręg Radom-Kielce AK, Obwód Opatów, Podobwód Staszów-Ostrowiec Świętokrzyski, ostatni stopień wojskowy ppor., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Oddział Leszno - Koło Gostyń., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 

Akińcza Telesfor 
s.Kazimierza (*05.01.1930 Łódź +1994 Poznań) Ps. nie ustalono, Okręg Wilno AK, Szare Szeregi, 14 Wileńska Drużyna Harcerska, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Szare Szeregi" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Miłostowie w Poznaniu. 
komunalny Miłostowo 
pole:1, kwatera:24, rząd:3, miejsce:2, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita

Alejski Miron 
s.Bronisława (*1925 Stęszew +2000 Stęszew) Ps. nie ustalono, kapral, Okręg Wilno AK, 2 Zgrupowanie, 3 Wileńska Brygada AK, Członek ŚZŻAK - Środowisko "Ostra Brama" Poznań., Miejsce pochówku nieustalone. 
 
 
 

Ambroz Kazimierz 
s.Karola (*1920 Wojdaty +2002 Złotów) Ps. "Szpak", Okręg Wilno AK, 7 Wileńska Brygada AK, ostatni stopień wojskowy ppor, Członek ŚZŻAK - Oddział Piła, Koło Złotów., Miejsce pochówku nieustalone. 
 
 
 
10 
Andersz Irena 
c.Władysława (*1921 Pleszew +2005 Pleszew) Ps. nie ustalono, Okręg Poznań AK, Obwód Jarocin, Pleszew., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Pleszew., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
11 
Andersz Ludwik 
s.Mikołaja (*1920 Malinin +1998 Pleszew) Ps. nie ustalono, Okręg Poznań AK, Obwód Jarocin, Pleszew, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Pleszew., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
12 
Andrószowski Lesław 
s.Jana (*1921 Lwów +2002 Poznań) Ps. "Młody", "Złoty Dziób", harcerz, Okręg Poznań AK, Szare Szeregi, Ul "Przemysław", Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Szare Szeregi" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu zabytkowym parafii Bożego Ciała w Poznaniu. 
 
 
 
13 
Andrycz-Staręga Zofia 
c.Stefana (*1926 Warszawa +1999 Radgoszcz) Ps. "Pliszka", "Elżbieta", sanitariuszka, Okręg Warszawa AK, powstaniec warszawski, Wojskowa Służba Ochrony Powstania (WSOP) - 2 Rejon, - 22 kompania WSOP, Zgrupowanie "Kryska", - 1 kompania, - 2 pluton., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Szamotuły., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
14 
Andrzejczyk Janusz 
s.Józefa (*06.10.1925 Warszawa +2004 Poznań) Ps. "Zadziora", strzelec, Okręg Warszawa AK, powstaniec warszawski, Zgrupowanie AK - Chrobry II, jeniec obozu "Łambinowice" Stalag 318 VIII F, ostatni stopień wojskowy ppor, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Syrena" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:5, kwatera:AK, rząd:CL1, miejsce:9, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita
15 
Andrzejewski Aleksander, 
s.Józefa (*1919 Pomorzany +2004 Poznań) Ps. "Zagłoba", kapral pchor., Okręg Warszawa AK, powstaniec warszawski, Zgrupowanie "Róg", batalion "Wigry", 1 kompania "Witold", ostatni stopień wojskowy por, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Syrena" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
 
 
 
16 
Andrzejewski Bolesław 
s.Jana (*1925 Mikuszewo +2000 Mikuszewo) Ps. "Śliwa", Okręg Wołyń AK, 27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Środa Wlkp., Spoczywa na Cmentarzu parafialnym w Winnej Górze. 
 
 
 
17 
Andrzejewski Jan 
s.Adama (*1919 Nowa Wilejka + Puszczykowo) Ps. nie ustalono, Okręg Wilno AK, Ochotniczy Batalion Obrony Wilna, I Drużyna Harcerska w Nowej Wilejce, 3 Brygada Wileńska AK, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Ostra Brama"., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
18 
Antochów Kamila 
c.Władysława (*11.07.1922 Sambor +1997 Poznań) Ps. nie ustalono, Okręg Lwów AK., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Wierchy" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:32, kwatera:1, rząd:17, miejsce:2, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita
19 
Antochów Wiesław 
s.Mikołaja (*11.11.1928 Nagórzanka +1996 Poznań) Ps. nie ustalono, Okręg Tarnopol AK, Obwód Czortków, drużyna Dzika, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Wierchy" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:32, kwatera:1, rząd:17, miejsce:2, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita
20 
Apoczkin Szymon 
s.Macieja (*1920 Dziadowe Błoto +1998 Śrem) Ps. nie ustalono, Okręg Wilno AK, 13 Mołodeczańska Brygada AK, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Śrem., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
21 
Arendt Leon 
s.Witolda (*1906 Kórnik +2000 Poznań) Ps. nie ustalono, Okręg Warszawa AK, Obwód Mińsk Maz, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Syrena" Poznań., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
22 
Arnold Zdzisław 
s.Jana (*29.01.1924 Lwów +2011 Poznań) Ps. "Konrad", "Zbyszek", kapral WP, Okręg Lwów AK, 8 Ekspozytura Wywiadu Wojskowego Komendy Głównej AK Lwów, ostatni stopień wojskowy por, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Wierchy" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:5, kwatera:AK, rząd:BP1, miejsce:31, rodzaj grobu: rodzinny 
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita
23 
Aszkielaniec-Dziubińska Anna 
c.Augustyna (*1909 Tryczuny +2002 Leszno) Ps. "Kukułka", Okręg Wilno AK, Ośrodek Dywersyjno-Partyzancki nr 26, Widze, ostatni stopień wojskowy ppor., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Oddział Leszno., Miejsca pochówku nie ustalono. 
 
 
 
24 
Bajońska Halina 
c.Franciszka (*12.11.1921 Poznań +2006 Poznań) Ps. "Alika", sanitariuszka, łączniczka, Okręg Warszawa AK, powstaniec warszawski, ostatni stopień wojskowy por., Członkini ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Środowisko "Syrena" Poznań., Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym na Junikowie w Poznaniu. 
komunalny Junikowo 
pole:34, kwatera:3, rząd:4, miejsce:71,  
baza cmentarzy 
Portal SIP:
OpenStreetMap: mapa
Google Maps: mapa satelita
25 
Bajsarowicz Romuald 
s.Józefa (*1918 Przemiwółki +2010 Środa Wlkp.) Ps. nie ustalono, Okręg Lwów, Obwód Żółkiew, Członek ŚZŻAK Okręg "Wielkopolska" - Koło Środa Wlkp., Spoczywa na Cmentarzu parafialnym w Środzie Wlkp. 
 
 
 
             
od 1  (1359-liczba znalezionych grobów Żołnierzy AK okręg Wielkopolska)

czas dostępu do bazy: 1.218759 sec